El Estetiği

el estetigi

El estetiği nedir? Neden Önemlidir?

Eller soguk hava, günşs ışınları, çesitli kimyasallar,deterjanlar gibi zararlı çevresel faktörlerle sık temas etmek mecburiyetinde kalırlar. Ayrıca en çok kullandığımız uzuvlarımızdan olan eller, vücudumuzun diger bölgeleri gibi giysilerle korunamadıgından darbelere, yara ve berelere karsı da vücudun diger bölgelerinden daha savunmasızdırlar. Bu nedenle ergenlik dönemindeki dolgun ve parlak el derisi, yirmili yaslarda elastikiyetini yitirmeye baslar ve üzerinde ince kırısıklıklar olusur. Zaman içerisinde bu belirtiler daha belirginlesir. Eller yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan bölgelerimizdir;Yemek yerken,yazı yazarken, saç tararken, öksürürken, telefonla konusurken, bir seyler anlatırken, el sıkısırken, birine dokunurken vb. her zaman eller dikkat çeker, kaldı ki yüzük gibi takılar da bakıslari el üzerine yogunlastırır. Özellikle yüz germe islemi gibi yüzü gençlestirmeye yönelik islemler yaptıran kisilerde yukarida belirttigim eylemler yapılırken el ile yüz sıkça bir araya geldiginden dolayi yüzün yası ile elin yası arasında çok belirgin bir fark ortaya çıkar ve bu tezat görüntü kisileri oldukça rahatsız edebilir ve ellerini hep gizleme ihtiyacı hissettirebilir.

Operasyonun yapılmadığı durumlar var mı?

Operasyonun yapılmasına engel spesifik bir neden yoktur.Genel olarak bag dokusu hastalıkları, yara iyilesme bozuklukları, kontrolsüz tansiyon ve seker hastalıkları gibi rahatsızlıkları her ameliyat öncesi oldugu gibi bu operasyondan önce de iyi arastırmak gerekir.

Operasyon ne kadar sürüyor?

Kırısıklığa neden olan deri fazlalığı yannda deri kalınlığının azalması, dolgunlugunun gitmesi, dolayısıyla da deri altındaki damarların yesil gölgelerinin ve parmakları hareket ettiren kırıslerin ilk bakısta dikkat çekecek sekilde görünür olması ve deri üzerinde olusan yaslılık lekeleri bu operasyonun çözüm getirdigi sorunlardır. Hastanın karın, basen vb. bir yerindeki deri altındakı yag dokusundan liposaksınla ( kanül dedigimiz küçük borucuklarla yag alma yöntemi) bir miktar yag alınıyor. Bu alınan yaga bir takım saflastırma yöntemleri uygunlandıktan sonra 2 mm çapındaki kanüllerle hastanın el sırtına ve parmaklara enjeksiyon yapılıyor. Daha sonra kimyasal peeling ( bir takım solüsyonlarla cildin en üst tabakasının soyulmasıyla ciltteki yüzeyel lekelerin ve ince kırısıklıkların giderilmesi ve deriye daha saglıklı ve canlı bir görüntü verilmesi islemi) uygulayıp operasyon bitiriliyor. Genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan konforlu bir operasyondur. Yaklasik 50-60 dakika sürüyor ve ellerde operasyona baglı bir iz kalmıyor.

Türkiye’de bu operasyon çok tercih ediliyor mu?

Ellerle ilgili bu sorunların çözülebilecegı artık bilindigi için her geçen gün operasyon sayısı artıyor. Tek basına el estetigi operasyonu yapıldıgı gibi özellikle yüz, göz çevresi ve boyun estetigi operasyonlarıyla kombine bir sekilde uygulanmakta.

Bacak protezi ‘calf implant’ ameliyatları hangi durumlarda yapılır?

Bazı bayanlar bacaklarının seklini begenmediklerinden dolayı etek bile giymemektedirler. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasinda kalınlık yada sekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sikintilar giderilebilir. Ayni problemler liposaksinla da düzeltilebilecegi gibi bazi durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposaksın hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Operasyon yaklasık bir saat sürmektedir.

Liposaksınla hangi tür sorunlara çözüm bulunuyor?

Vücuttaki simetriyi ve ahengi saglayarak estetik bir görünüm saglanması esas amaçtır. Bu amaçla; basık ve genis görünümlü kalçalar daha dar, daha kalkık ve çıkıntılı bir görünüme getirilebilir, bacak ve basen bölgesi düzeltilerek bacak daha düzgün ve oldugundan daha uzunmus gibi gösterilebilir. Diz bölgesine yönelik girisimlerle bacagın çarpık görünümü düzeltilebilir.

 

Doktor Takvimi

İletişim

  Yeşilbahçe Mh. Portakal Çiçeği Cd. 1460 Sk. Turunç Plaza İş Mrk. No:6/303 Muratpaşa / ANTALYA

  (0242) 312 6609

  (0505) 825 4320

  info@atillafesli.com

Beni Takip Edin

Facebook Sayfamı Beğendiniz mi?