Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği ameliyatı nedir?

Burun estetiği ameliyatı, yani rinoplasti burnun yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır. Estetik burun ameliyatı 18 yaşından büyük, burundan nefes alma ve şekil bozukluğu problemi olan herkese yapılabilir.

Burnunuz yüzünüzün en çıkıntılı yeri olduğu için tüm problemlerin ilk bakışta fark edilmesi, kas, kıkırdak, kemik ve deri gibi farklı dokuların bir arada uyumlu olması ve nefes alma fonksiyonunun olması nedeniyle estetik cerrahinin teknik olarak en özellikli ameliyatıdır.

burun estetigi

Burnun içi ameliyatı veya dışı ameliyatı diye bir kavram yoktur. Burun tek bir organdır ve içi ile dışının aynı ameliyatta düzeltilmesi çok önemlidir ve zorunludur.

Yanlış bilinenin aksine biz Plastik cerrahlar için birinci öncelik dokunun güzel görünmesi değil işlevsel olmasıdır. Burun ameliyatında diğer tüm ameliyatlarımızda olduğu gibi birinci önceliğimiz nefes alabilen sonra güzel görünen bir burun yapmaktır.

Standart burun ameliyatı yoktur. Burun ameliyatları kişiye özel olmalıdır. Başkasında beğendiğiniz burun sizing yüzünüzün yapısına uymayailir. Bu konuyu ameliyat öncesinde doktorunuzla detaylıca tartışmanız gerekir.

Burnun tek başına güzel olması sonucun başarılı olacağı anlamına gelmez. Yüzünüzün diğer parçaları ile yani çene, alın, yanak ile de uyumlu olması gerekir. Doğal burun ameliyatından kastedilen de budur. Bu nedenle burun ameliyatından önce detaylı bir muayene ve yüzünüzün doğru analiz edilmesi önemlidir.

Burun ameliyatı, genel anestezi ile ameliyathane ortamında yapılabilmekte ve yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra burun tamponu kullanmadığımız için çok rahat ve konforlu geçer. Ağrısız bir ameliyattır. Göz çevresinde şişlikler ve morluklar kişiye göre değişmekle birlikte olmayabilir ama olsa dahi 5 günde geçmektedir.

7. günde burun üzerine konulan özel koruyucu splint tamamen çıkartılır. 10 gün sonunda hasta iyileşmiş olur. Şişliklerin %80 i 1 ay sonra geçse de nihai iyileşme 6 ayda tamamlanır.

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay