Labium Estetiği – Labioplasti

Labium Estetiği – Labioplasti Nedir?

Yas, çocuk dogurma( özellikle epizotomi yapilanlarda) ve cinsel aktiflik nedeniyle vajinal bölgede sekil degisiklikleri olusur. Bazen bu sekil degisikligi sadece görünüm nedeniyle degil cinsel tatminsizlik ve isteksizlik nedeniyle de kadinlarda sikinti nedeni olabilir.Ayni zamanda bunlar cinsel partneri için de problem olusturabilir. 

labium estetigi

Labium Estetiği – Labioplasti

Özellikle seksüel tatmini arttirmak için yapilir.Sedasyon destekli lokal veya genel anestezi altinda yapilir. Ortalama 30 dakikalik bir operasyondur. Vaginal bölge estetigi, sadece vagenin seklini ve görünümünü düzeltmez, ayni zamanda fonksiyonlari bozulmus olan gevsek vajen kaslarinin fonksiyonlarini düzeltir. Böylelikle vagen ile vagen kanalinin gerginlik,tonus ve direnci arttirilmis olur. Bu gerginlik hem kadinin hem de cinsel partnerinin cinsel iliski sirasinda daha fazla haz duymasini saglar. Gevseme yapisal olarak veya normal dogum sonrasi olusan travma sonucunda kadinda alt genital bölgede bulunan kas ve yumusak dokularin gevseyip genislemesi ve sarkmasidir. Vajinal kaslar gevser, normal gerginlik ve dirençleri azalir, vajinayi kontrol ve destek fonksiyonlari bozulur. Sonuç olarak vajina gevser, iç, dis genisligi artar ve cinsel haz azalir. Duvarlardaki gevseme ayni zamanda cinsel partner olan erkegin duyacagi cinsel hazzi da azaltacaktir. Cerrahi olarak vajinal kanal daraltilmakta ve gevsemis olan kas yapilari düzeltilmektedir. 

Labium Estetiği – Labioplasti Neden Yapılır?

Labium majus( vajen büyük dudakları) veya labium minuslara (vajen küçük dudakları) yapılacak müdahalelerle uzun veya asimetrik labiumlar düzeltilirken daha genç ve diri bir vajen dış görünümü elde edilir. Mons pubisteki (vajen üzerindeki tüylü bölge) yağ fazlalıklarının alınması da vajinanın daha estetik ve diri görünmesine neden olacaktır.

Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Labiumlara yönelik cerrahi müdahaleler estetik amaçlı olarak yapılır fakat büyük ve sarkık vajen dudakları klitorisin üzerini kapatarak cinsel haz duyusunu önleyebilir. Bununla birlikte aşırı sarkık ve biçimsiz vagen dudakları, kişide utanma duygusu, cinsel soğukluk ve seksüel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir. Bu nedenle oluşmuş olan cinsel fonksiyon bozuklukları da labium estetiği operasyonlarından fayda görür.

Labiumlarin küçük olması fonksiyonel bir bozukluk oluşturmaz fakat, görüntüsü kisiyi mutsuz edebilir. Küçük labiumlar doku transferleriyle düzeltilip daha büyük ve diri yapılabilir. Bu şekilde kisinin daha mutlu olması sağlanarak, dolaylı yoldan cinsel haz duyusu artırılmış olur. 

Klıtoroplastı 

Klitorise yönelik müdahaleler sadece klitorisin görünümünü düzenlemekle kalmaz ayni zamanda cinsel tatmini de kolaylaştırır.

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay