Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk germe ameliyatı nedir?

Günümüzde zayıf kadınların bile en çok şikayetçi oldukları bölge bacak iç kısmıdır. Çünkü bu bölgenin yürürken birbirine sürtmesinden şikayet ederler. Eğer bu bölgenin deri kalitesi iyi ise sarkma ve çatlama yok ise liposuction denilen yağ emme işlemi ile kalıcı olarak bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Ancak deride sarkma ve çatlamalar varsa liposuction ile birlikte uyluk germe işlemini de yapmak gerekir.

Uyluk germe ameliyatında izler kasık kıvrımına gizlenerek yapılır. Bazı bireylerde yukarı çekme ve germe işlemi yetersiz olabilmektedir. Bu nedenle bazı hastalarda kol germe de olduğu gibi kasık kıvrımı izine ek olarak uyluk içinden dize doğru inen düz çizgi şeklinde iz de eklenebilmektedir. Ancak bu iz her hastaya yapılmaz.

Ameliyat genel anestezi ve belden uyuşturularak yapılabilir ve yaklaşık 1-2 saat sürer. Konforlu ve ağrısız bir ameliyattır. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınması gerekir. İlk 10 gün hareket kısıtlılığı önerilir. Ameliyattan sonra 3 hafta korse takılması istenir. 2.gün kontrolü sonrası banyoya izin verilir ve iyileşmeyi hızlandırıcı özel kremler uygulanır. İyileşmenin %80 i ilk 1 ayda tamamlanır ancak nihai iyileşme 6 ayda olacaktır.

leg beforeleg after

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay