Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Gençlik ve güzellik için herkes standart tüm yüz için çizilmiş ideal bir şablon yoktur. Amaç daha iyi bir yüz görünümünü sağlamaktır. Cilt yapısı, etnik özellikler, deri elastikiyeti, yüz kemik yapısı ve gerçekçi bir yaklaşım ameliyattan önce irdelenmelidir. Bu girişim seksenli yaşlarda yapılabileceği gibi bazen otuzlu yaşlarda bile gerekmektedir. Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durduramaz.

Yüz germe sadece bir cilt germe işlemi değildir. Cilt çok esnektir ve yük taşıyan bir doku değildir. Sadece cilt germe yapılan hastalarda çok kısa zamanda eski hale dönmeler olur. Bu ameliyatla cilt altı dokularınıza da müdahale edildiğinde daha uzun süreli sonuçlar elde edilir.

yuz germe

Yaşlanma süreci sadece sarkmaları değil doku küçülmelerini de içerdiğinden Sadece gergin bir yanak sizi daha genç göstermez. Doğru vektörde germe ile birlikte karından alınan doku kokteyli uygulamaları ile eksik dokularda tamamlandığında daha genç ve dinamik bir yüze kavuşabilirsiniz.

Facelifting daha iyi, daha sağlıklı ve daha genç görünmenize yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrası gözlemlediğimiz olumlu sonuç ise kişinin kendine olan güvenindeki artıştır.

Facelift ameliyatı ile birlikte alın, göz çevresi ve boyuna da ek bir girişim ihtiyacı olup olmadığı ameliyat öncesinde detaylıca tartışılmalıdır. En iyi sonucu almak için birkaç bölgede düzeltme yapmak gerekebilir.

Uzman ve deneyimli bir plastik cerrah seçmeniz çok önemlidir. İlk muayenede plastik cerrahınız yüz bölgelerinizi ayrı ayrı değerlendirecek, cilt yapısını, cilt renginizi ve elastik özelliklerini belirleyecektir. Çekilecek fotoğraflar daha sonra plastik cerrahınızın üzerinde çalışmasına yardımcı olacaktır. Yüksek tansiyon, sigara alışkanlığı, nedbeye yatkınlığınız, pıhtılaşma özellikleri gibi risk faktörleriniz sorgulanacaktır. Cerrahınız tıbbi özgeçmişinizi soracak, ruhsal ve psikolojik yapınız hakkında fikir sahibi olmaya çalışacaktır. Ameliyatın başarıyla sonuçlanabilmesi için gerçekçi beklentilere sahip olmak şart olduğundan, plastik cerrahınız size uygulayacağı girişim ve beklentileri konusunda açıklamalarda bulunacaktır.

Ameliyat kararını aldığınızda ve uygulanacak tekniklere plastik cerrahınızla birlikte karar verdiğinizde size anestezi tekniği, ilave diğer girişimler, ameliyatın getirecekleri ve riskleri, hangi hastanede yapılacağı ve bütçesi konusunda bilgi verilecektir.

AMELİYAT

Ameliyat kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır. Plastik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları uzaklaştırır. İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Ameliyat sırasında saçları kısaltmak ya da traş etmek gerekmez. Girişim normal şartlarda 3 ile 5 saat arasında tamamlanır. Ameliyat bitiminde hafif basınçlı bir pansuman ve sargı tatbik edilir.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrası rahat ve ağrısız geçer. Bir miktar şişlik ve morluk oluşması normaldir ve soğuk kompres uygulamalarıyla en aza indirilir. Basınçlı sargı ve pansumanlar ameliyatın ertesi günü açılır. Plastik cerrahınız size başınızı yüksekte tutmanızı, aktivitelerinizi kısıtlamanızı önerecektir ve her türlü yakınmanızı bildirmenizi isteyecektir. Yüz germe ameliyatları çok sayıda yapılmasına karşın her cerrahi girişimde olduğu gibi bazı riskler de taşımaktadır.

Ameliyatlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat içinde alınır, dikişler çoğunlukla eriyen gizli dikişlerdir.
İyileşme 2-3 haftada tamamlansa da kişi 10 gün içinde işine dönebilir. İzler belirli süreler sonrasında olgunlaşarak belirsiz hale gelir. Doğal yüz çizgilerine gizlenen izler makyajla da kamufle edilebilir. Ameliyattan hemen sonra yüzde hissedilen gerginlik hissi haftalar içinde azalacaktır. Ayrıca, yaşlanmanın ameliyattan sonraki yaşamınızda da devam ettiği akılda tutulmalıdır.

Daha önce yüz, göz çevresi ve boyun bölgelerine yönelik estetik ameliyatı geçiren ancak mutsuz olan hastalara da daha iyiye götürecek rötuşlar ya da kapsamlı girişimler yeniden yapılabilir. Yaşlanan yüzlerde ikinci hatta üçüncü kez germe işlemleri de tüm dünyada küçümsenmeyecek sayılarda yapılmaya devam etmektedir.

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay