Yüksek Fokuslu Ultrason (HIFU)

HİFU Nedir?

Hifu’nun açılımı ‘’High Intensity Focused Ultrasound’’ yani yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason anlamına gelmektedir. Ses dalgaları ile yapılan bu tedavi dünyada şuan en etkili cilt toparlama – sıkılaştırma yöntemi olarak kabul edilmektedir. 

HİFU Ne İşe Yarar?

Vücut dokularının en derin katmanlarına ses dalgaları göndererek cildi toparlama, sıkılaştırma, kolajen üretimini arttırarak yenileme sağlamaktadır. 

HİFU yapılan bölgede kolajeni arttırarak anti-aging görevi yapar. Cilde elastikiyet kazandırır ve yaşlılığa bağlı sarkmaların ameliyatsız bir şekilde toparlanmasını sağlar.

SRF 6083

HİFU Nasıl Uygulanır?

İşlem yapılacak bölgeye anestezik bir krem sürülerek uyuşması sağlanır. Temizlenmiş cilde ultrason başlığı ile jel sürülerek işleme başlanır. Bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30-60 dk sürebilmektedir. Cilt dokusu işlemden etkilenmediği için işlem sonrasında herhangi bir kızarıklık veya morluk gibi durumlar yaşanmaz. Ortalama olarak 1-3 seans yeterlidir.

HİFU Tedavi Süresi Ne Kadar?

İşlemin etkileri 1 hafta sonra dokuda hissedilmeye başlar.1 ay sonra ise etki gözle görülür hale gelir, 2.ayın sonunda ise sonuç gözlenir. Bu sebeple seanslar 2 ay ara ile yapılmaktadır.

SRF 6056

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay