Erkek Estetiği ve Jinekomasti

(GÖĞÜSTE YAĞLANMA VEYA FAZLA MEME DOKUSU)

ERKEKLERDE ESTETİK YAPTIRIYOR MU?

BEYLER, SİZE DE ÇÖZÜMLER VAR VE TALEP, TAHMİN ETTİĞİNİZDEN ÇOK DAHA FAZLA;)

Sizden gelen ve çok sık duyduğum sorulardan bir tanesi bu. ‘’Erkekler estetik yaptırıyor mu?’’ Bu yüzden de bu talebi yanıtsız bırakamadım ve yazdım 🙂 Evet. Erkekler de estetik ameliyatlar yaptırıyor ve çok da iyi yapıyorlar. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de kendilerine özen gösteriyor. Kadınlar kadar erkekler de mutlu olmayı, iyi görünmeyi ve iyi hissetmeyi istiyorlar.

Gün geçtikçe erkek hastalarımızın sayısındaki artış da gözle görülür derecede yüksek.Bu yüzden de bu yazımızı erkekler için hazırladık😊

Erkeklerden sıkça duyduğumuz sorunlardan bir tanesinden bahsedeceğim size. Meme büyüklüğü veya meme kısmında yağlanma. Karın problemi olmamasına rağmen meme dokusunun büyüklüğünü ve yağlanmayı düzenli spor yapsa dahi engelleyemeyenlerin ise çözümü jinekomasti ameliyatı. Erkekler de büyük, yağlı ve belki de sarkık meme bölgesiyle yaşamak zorunda değiller 😊 Çözümü ise çok da zor değil, sadece kendinize 10 gün kadar istirahat vermeniz yeterli. 

Jinekomasti ameliyatı birkaç farklı teknikle yapılabiliyor. Bu tekniklere muayene olduğunuz doktorunuz ,meme dokunuzun durumuna ,cilt kalitenize ve sarkma durumunuza göre karar verecek. Sadece liposuction dediğimiz yağ alma işlemiyle de olabilir ,fazla meme dokunuz çıkarılarak kesi ile de yapılabilir. Eğer meme dokunuzda çok fazla bir sarkmanız yok ise bu yağ alma işlemi sadece birkaç farklı noktadan kapalı teknik ile izsiz bir şekilde yapılıyor. Eğer doku sarkmanız veya deri bolluğunuz fazla ise o zaman farklı şekillerde dikiş izleriniz olabilir. Bu izler sadece meme başı etrafında olabilir ,meme başında yarım ay şeklinde olabilir veya sadece meme başınızın altında yatay bir çizgi şeklinde de olabilir .Bu izlerin nerede ve ne uzunlukta olacağının bilgisini ise doktorunuz sizi muayene ettikten sonra verecektir.

Biraz süreçten bahsedelim😉

Ameliyatı genel anestezi ile ameliyathane şartlarında oluyorsunuz. Ameliyat olduğunuz gün 1 gece hastanede yatış yaptıktan sonra ertesi gün taburcu olup evinize rahatlıkla gidebilirsiniz. Aynı gün ayağa kalkar kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yani aslında çok da korkulacak bir süreç değil. Büyük ağrılarınız ve büyük zorluklarınız olmuyor. Sadece özellikle ilk 2 gün istirahat edip kendinizi çok yormamanız gerekiyor ki bu sürede önerilere uyuyor olmanız iyileşmenizi de olumlu etkileyecektir unutmayın😊 Bu ameliyatı olduktan sonra korse kullanmanız çok önemli ve mecburi. Ameliyattan çıktığınızda göğüs bölgenizi saracak bir korse giydirilmiş olarak uyanacaksınız ve 3 hafta ile 4 hafta arasında duş harici bu korse hayatınızın bir parçası olacak. İyi haber, dışardan görünmeyecek ve kıyafetinizin altında pek belli olmayacak 😊Taburcu olduktan 2 gün sonra kontrolünüz yapılır ve herşey yolunda ise günlük zorunlu duş almanız istenir. Yaz aylarında olduğumuz bu sıralarda ise bu durumdan memnun olmayacak olan yoktur sanıyorum : )

İşe ne zaman başlarım?

Süreç her ne kadar zor geçmese de biz mutlaka minimum 1 hafta işe dönmemenizi isteriz. Çünkü bu süreçte dinlenmeniz ve kendinizi yormamanız ,ödemlerinizin artmasını engeller ve yaralarınızın güzel iyileşmesini sağlar. Oturarak bilgisayar başında çalışanlar evlerinde 2.günden itibaren işlerini de takip edebilir tabi ki:)

Ağrı…

Biliyorsunuz toplumda genel olarak yaygın olan bir inanış vardır ki , erkeklerin kadınlara göre ağrı eşiğinin daha düşük olması. Bu durum, doğru mu değil mi bilinmez ama herkesin ağrı eşiğinin birbirine göre farklılık gösterdiği kesindir. Böyle olmasına rağmen ben bugüne kadar jinekomasti ameliyatı olup da ,çok ağrım var diyeni görmedim😊Sıfır ağrı demiyorum tabi ki ama size verilen ağrı kesici ilaçların dindireceği kadar az diyebilirim.

Ben genel hatlarıyla süreci anlattım. Sizin de sormak istedikleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz 🙂 Ne diyorduk ‘’Güzellik kendin olmaya karar verdiğin zaman başlar.’’

GÜZEL VE MUTLU GÜNLER…

ÖZLEM DERBENT

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay