Hollywood Yıldızlarının Yeni Akımı “Hollywood Estetiği”

Bu yazıma ”Bizim Hollywood yıldızlarından neyimiz eksik?” diyerek başlamak istedim:) Cevap veriyorum ; ” Tek eksik olan biraz cesaret ve güvenilir bir hekim. ” Başka da hiç bir eksiğimiz yok😊

Son zamanlarda sosyal medya hesaplarında sıkça karşınıza çıkmıştır Hollywood Estetiği. Hollywood ünlülerinin favori işlemlerinden olan tıbbi ismi ile ”bişektomi ” operasyonu, üçgen bir yüz hattına sahip olmanızı sağlıyor. Böylece daha belirgin elmacık kemiklerine de sahip olabiliyorsunuz.

Nedir Bu Hollywood Estetiği?

Basında ve sosyal medyada Hollywood yıldızlarından ve birçok ünlünün bu işlemi yaptırmasından dolayı ‘’Hollywood Estetiği’’ olarak tanınan ‘bişektomi’ operasyonu ; en basit tabiriyle yanaktan yağ aldırma işlemidir. Yüzümüzde bulunan iki çiğneme kasının arasındaki yağ yastıkçıklarının alınmasıdır. Bu yağlar yüzün yuvarlak ve tombul görünmesine sebep olur.

Kilo verdiğiniz halde yüzünüzün yuvarlaklığından, tombulluğundan şikayet ediyorsanız ve daha üçgen, daha zarif bir yüz hattına sahip olmak istiyorsanız o zaman Hollywood Estetiği için doğru kişi olabilirsiniz. Bahsettiğimiz çiğneme kaslarının arasında kalan yağ fazlalığı alındığında, elmacık kemiklerinizde belirginleşmiş oluyor.

Nasıl Yaptırabilirim?

Öncelikle işe kendinize yakın hissettiğiniz veya güvendiğiniz bir hekimin görüşünü alarak başlamalısınız. Sizin bu işleme uygun olup olmadığınızı, şikayetinizi dinledikten ve muayene ettikten sonra söyleyecektir.

‘’Maliyeti nedir?’’ diye düşünenler ve merak edenler için söylüyorum, piyasa farklılıkları olabiliyor fakat genel olarak çok büyük ve uçuk rakamlar gerekmiyor bu işlem için.

Fiyat araştırmanızı yaptınız, hekiminize muayene oldunuz ve sıra geldi karar aşamasına. Ben kendi deneyimlerime dayanarak şunu söylemeliyim ki ,henüz yaptırıp pişman olanı ‘keşke yaptırmasaydım’ diyeni görmedim😊Arzuladığınız görünüme kavuşmak için kararınızı verdikten sonra ise süreç başlıyor.

Bu işlem sadece o bölge uyuşturularak lokal anestezi ile de yapılabilir fakat bu benim sizin için pek de konforlu bulmadığım bir yöntem açıkçası. Çoğunluk da benimle aynı fikirde olacak ki pek de talep görmüyor:) Ağız içerisinde çalışılacağı için uyanıkken bu süreç tam bir eziyete dönüşebilir .Bu yüzden genel anestezi altında yapılması önerilir. Yaklaşık olarak 1 saat süren bir işlem ve ağız içerisinde ,yanak duvarında küçük, birkaç tane dikişleriniz olacak. İnanın ağrılı ,sancılı bir süreç asla değil, yüzlerce hasta verilerine ve tanık olduğum süreçlere dayanarak söylüyorum bunu:) Ameliyat sonrası dışarıdan görünen herhangi bir kesi izi, morluk vs. olmuyor. Yanaklarda hafif bir şişlik olacaktır fakat bu süreci sabırla beklerseniz ,ödemlerin hızlı bir şekilde indiğini ve istediğiniz görünüme kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Bu işlemin en güzel yanını ise en sona sakladım😊 İşleminizi yaptırdıktan sonra ,dışarıdan görünen herhangi bir pansuman ,korse vs. olmadığı için iş ve sosyal yaşamınıza hızlı bir şekilde dönebilirsiniz😊

Arzu ettiğiniz üçgen ve tombul görünmeyen yüz hatlarına sahip olmak bu kadar kolay😊 

Ben genel hatlarıyla süreci anlattım. Sizin de sormak istedikleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz 🙂 Ne diyorduk ‘’Güzellik kendin olmaya karar verdiğin zaman başlar.’’

GÜZEL VE MUTLU GÜNLER…

ÖZLEM DERBENT

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay