Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet Bölümümüzde Hizmet Verdiğimiz Alanlar

BEDEN AĞIRLIĞININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE AĞIRLIK KONTROLÜ
*Vücut Analizi: InBody 570 cihazımız ile detaylı ve bölgesel vücut analizi yapıyoruz

*Zayıflama:Hepimizin bildiği gibi ideal kiloda olmak sadece estetik bir problem değil,sağlığın da temel taşlarından biridir.Maalesef günümüzde bu konuda bilgi kirliliği çok yaygın.Önemli olanın sadece zayıflamak değil, bedenimize zarar vermeden ve kalıcı kilo vermek olduğu unutulmamalıdır.Bu da ancak,bir diyetisyen eşliğinde uygulanacak sağlıklı bir diyet programı ile mümkündür.

*Kilo Alma:Aşırı zayıflık da bir sağlık problemidir ve yine diyetisyen eşliğinde dengeli beslenerek ağırlık kazanılmalıdır.Öncesinde bu sorunun fizyolojik ya da psikolojik mi;yoksa sadece yetersiz beslenmeye mi bağlı olduğu mutlaka saptanmalıdır.

DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI)
*Tip 1 Diyabet:İnsüline bağımlı diyabet

*Tip 2 Diyabet:İnsüline bağımlı olmayan diyabet

*Gestasyonel Diyabet:Gebelikte ortaya çıkan diyabet

Hangi tür diyabetiniz olursa olsun,kan şekerini dengede tutmak ve diyabetin komplikasyonlarını engellemek için diyet yapmak şarttır.Uygun diyetinizi öğrenmek ve diyete bağlı kalmanız içinse diyetisyen denetiminde olmak gerekir.

İNSÜLİN DİRENCİ VE GLİKOZ TOLERANS BOZUKLUĞU
Sağlıksız beslenme,aşırı abur cubur tüketimi,şişmanlık ve hareketsizliğe bağlı sorunlardır.Daha da ilerleyip diyabete dönüşmeden diyetisyen takibi ve uygun bir diyet programı ile üstesinden gelebileceğiniz sağlık problemleridir.

GEBELİKTE BESLENME: 9 aylık bu güzel ve heyecanlı süreçte hem sizin,hem bebeğinizin gerekli tüm besin öğelerini aldığından emin olmak;neleri yemeniz neleri yememeniz gerektiğini öğrenmek için diyetisyen desteği alabilirsiniz.

EMZİKLİLİKTE BESLENME: Emzirme döneminde beslenmek,süt yapsın diye bolca şekerli yiyecek tüketmek demek değildir.Hem kaliteli ve yeterli miktarda süt üretimi,hem de annenin kilo almasını engellemek ve gerekiyorsa kilo vermesini sağlamak için diyetisyen kontrolünde uygun beslenme desteği almak çok önemlidir.

ÇOCUK VE ERGEN BESLENMESİ: Sağlıklı beslenme alışkanlıkları küçük yaşlarda kazanılır.Çocuklarımızı hastalıklardan ve çağımızın problemi şişmanlıktan korumak,ancak sağlıklı beslenme ile mümkündür.

KALP VE DAMAR HASTALIKLARINDA BESLENME:
*Hiperlipidemi (Kan yağlarından olan kolesterol ve trigliserid yüksekliği)
*Hipertansiyon(Yüksek tansiyon)

MİDE VE BARSAK HASTALIKLARINDA BESLENME:

*Reflü

  • Gastrit
  • Ülser
  • Diyare (İshal)
  • Konstipasyon (Kabızlık)
  • İrritabl barsak sendromu

KARACİĞER YAĞLANMASI

GUT HASTALIĞI

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay