Cnnturk-Büyük Göğüs Kamburluk Nedeni

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Atilla Fesli, büyük göğüslerin kadınlarda bir çok soruna neden olabileceğini belirtti.

Meme dokusu süt bezleri, süt kanalları ve yağlardan oluştuğunu dile getiren Op.Dr.Atilla Fesli, “Bu nedenle memnizin hacmi sabit değildir. Adet dönemlerinde veya gebelikte süt bezleri hormona duyarlı olduğundan şişer ve meme büyür. Kilo alındığında ise yağ bezleri şiştiği için memenin büyür, kilo verince de küçülür. Yani meme dinamik ve değişken bir organdır. İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir. Nefes almada güçlük çekilebilir.

Meme derisi ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucu, vücut ölçülerine uyum sağlamayan iri meme oluşabilir. Meme dokusunun artması ve buna bağlı iri meme genç kızlarda da görülebilir” diye konuştu.

KAYNAK: https://www.cnnturk.com/saglik/buyuk-gogus-kamburluk-nedeni?page=1

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay