Saç Ekimi Antalya

 Saç Ekimi Antalya (FUE + PRP Tekniği) Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç ekimi Antalya, günümüzde en çok yaşanan sorunlardan biri olan saç dökülmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Saç dökülmesinin nedenleri arasında genetik ve hormonal pek çok etken bulunmaktadır. Özellikle erken yaşlarda başlayan saç dökülmesini önlemek amacıyla saç dökülmesine karşı şampuan  ve çeşitli tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Saç dökülmesi sebepleri arasında beslenme şekli ve genetik aktarımlar olabileceği gibi aynı zamanda vücuttaki bazı hormonlar ve vitaminlerdeki eksiklikler de saç dökülmesinin nedenleri arasındadır.

sac ekimi

Günümüzde sadece erkeklerde değil kadınlarda da aynı problemler görülebilmektedir. Kadınlar ise yukarıda bahsettiğimiz sebeplerin yanı sıra hamilelikte saç dökülmesi problemleri ile karşılaşabilmektedir. Saç dökülmesini önlemenin yolları ise öncelikle bir uzman yardımı ile gerekli testleri yaptırmanız olacaktır. Dökülmenin sebebi tespit edildikten sonra saç ekimi tedavisine başlanmaktadır.  başlanabilmektedir. Günümüzde bu sorunun en kesin ve hızlı çözüm yollarından biri ise gelişen teknoloji ve tekniklerle birlikte yapılan saç ekimi işlemleridir. Organik saç ekimi, güçlü kıl köküne sahip olan donör bölgeden alınan kıl köklerinin açık olan alana transfer edilme işlemidir.

Kliniğimize yapacağınız başvuru sonrası öncelikle  saç analizi işleminiz yapılmaktadır. Daha sonra ise en iyi Saç ekimi Antalya merkezleri arasında bulunan uzman kadromuz ile birlikte değerlendirmeniz yapılıp size uygun olan saç ekimi tekniğine karar verilmektedir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan fue yöntemi ile saç ekimi işleminin yanı sıra DHI(direct hair implantation) tekniği de özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. DHI tekniğinin halk arasında en bilinen tanımı ise traşsız saç ekimi işlemidir.

Fue yönteminde zorunlu olan tüm saçı traş etme durumu, bu teknikte söz konusu değildir. Muayene sırasında hangi saç ekimi tekniğine uygun olduğunuz ve beklenen sonuç ile ilgili gerçekçi çözümler tespit edilip planlamanız yapılmaktadır.

sac ekimi landing 1

İşlem lokal anestezi altında tüm bölge uyuşturularak konforlu ve ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir. En sık sorulan sorulardan biri olan saç ekimi ne kadar sürer sorusunun yanıtı ise; ortalama 4-6 saattir.

İşlem bölgesi, işlem sonrasında ilk 2 gün özel pansumanla kapalı tutulmaktadır. 2 gün sonra kontrole geldiğinizde pansumanınız açılarak özellikli kremlerin sürülmesi istenmektedir.

Yaklaşık 10 gün içerisinde yıkama ile birlikte oluşacak yara kabukları kendiliğinden dökülmektedir. Ekilen saçların 1. ayın sonunda dökülmesi beklenen sonuçlar arasındadır. Devamında ise 6 ay içerisinde ekim yapılan saçlar yeniden çıkmaya başlayarak son halini almaktadır. Ortalama olarak maliyet için ise saç ekim fiyatları 2022 bilgisini kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Formu Doldurun
Sizi Arayalım

Randevu Almak Çok Kolay